Obowiązek udzielania pomocy podczas pobytu w Kancelarii Komornika stronom, uczestnikom postępowania, między innymi poprzez informowanie, w miarę możliwości odprowadzanie do odpowiednich pomieszczeń, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych, spoczywa na pracownikach Kancelarii.
Dane kontaktowe:
tel. 32 623 24 78
e-mail: chrzanow1@komornik.pl
Wejście do budynku
Budynek Kancelarii Komornika ul. Mickiewicza 7 32-500 Chrzanów
Osoby z niepełnosprawnością
Kancelaria komornicza znajduje się na pierwszym piętrze budynku położonego pod wyżej wskazanym adresem. Wejście główne do budynku znajduje się od strony głównej ulicy Mickiewicza. Drzwi wejściowe do kancelarii komorniczej posiadają bariery architektoniczne w postaci schodów wewnętrznych prowadzących do kancelarii komorniczej. Z uwagi na fakt, ze tut. komornik nie jest właścicielem nieruchomości, w której znajduje się kancelaria komornicza brak jest możliwości usunięcia przedmiotowych barier architektonicznych. Wprowadzono natomiast alternatywne sposoby dostępności do których należą:
– pomoc pracownika kancelarii w zakresie wejścia do lokalu kancelarii (z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich) – w tym celu należy skontaktować się z kancelarią pod podany powyżej numer telefonu)
– Kontakt telefoniczny ze strony osób dysfunkcyjnych i niepełnosprawnych w celu ustalenia terminu oraz sposobu spotkania z uwagi na trudności w dostępie do kancelarii
– możliwość skorzystania z windy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
Za budynkiem istnieje możliwość zaparkowania samochodu, gdzie zapewniono miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Wszelkiej pomocy udzielają pracownicy kancelarii.
W kancelarii zapewnia się wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego, o którym mowa w art. 2 pkt 11 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573 i 1981 oraz z 2022 r. poz. 558, 1700 i 1812).
Pomoc osoby przybranej
Pomoc osoby przybranej tj. każdej, innej osoby fizycznej, która ukończyła 16 rok życia, wybranej przez osobę niesłyszącą lub słabo słyszącą. Zadaniem osoby przybranej będzie pomoc w załatwieniu spraw w Kancelarii.
Z pomocy osoby przybranej nie można skorzystać w sytuacji, gdy informacje, które mają być przekazane są prawnie chronione ze względu na ochronę informacji niejawnych. W takiej sytuacji dostęp do takich informacji przysługuje wyłącznie osobie, której te informacje dotyczą.
Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U.2017.1824-jt.) obowiązek zapewnienia świadczenia usług tłumacza języka migowego spoczywa na organach administracji publicznej. Obowiązek ten dotyczy wyłącznie organów określonych w art. 5 § 2 pkt 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.2020.256-jt.).
Godziny przyjęć interesantów
Poniedziałki: 8:30 -12:00 oraz od 15:30-17:00
Wnioski o zapewnienie dostępności
Jak można złożyć wniosek o zapewnienie dostępności ?
Wnioski o zapewnienia dostępności można składać:
drogą pocztową na adres:
Kancelaria Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chrzanowie
Kancelaria komornicza nr I w Chrzanowie Henryka Bednorz-Godyń,
ul. Mickiewicza 7, 32-500 Chrzanów
wysyłając informację e-mail na adres: chrzanow1@komornik.pl,
telefonicznie: 32 623 24 78
osobiście w Kancelarii Komornika, w godzinach urzędowania kancelarii.
Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej
Zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2020 r. poz. 1062), każda osoba, bez konieczności wykazania interesu prawnego lub faktycznego, ma prawo poinformować podmiot publiczny o braku dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej, o których mowa odpowiednio w art. 6 pkt 1 lub 3, tego podmiotu. Stosownie do treści art. 30 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2020 r. poz. 1062), Osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy, po wykazaniu interesu faktycznego, ma prawo wystąpić z wnioskiem o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej, zwanym dalej „wnioskiem o zapewnienie dostępności”.
Wniosek o zapewnienie dostępności jest wnoszony do podmiotu publicznego, z którego działalnością jest związane żądanie zapewnienia dostępności zawarte we wniosku.
Co powinien zawierać wniosek?
Wniosek o zapewnienie dostępności powinien zawierać:
dane kontaktowe wnioskodawcy,
wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym lub informacyjno-komunikacyjnym,
wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą,
wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy.
Realizacja wniosku
Podmiot publiczny na podstawie art. 31 wyżej cytowanej ustawy powinien zrealizować żądanie bez zbędnej zwłoki, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie i wskazuje nowy termin zapewnienia dostępności, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku o zapewnienie dostępności.
W przypadkach uzasadnionych wyjątkowymi okolicznościami, gdy zapewnienie dostępności w zakresie określonym we wniosku o zapewnienie dostępności jest niemożliwe lub znacznie utrudnione, w szczególności ze względów technicznych lub prawnych, podmiot publiczny niezwłocznie zawiadamia wnioskodawcę o braku możliwości zapewnienia dostępności i zapewnia dostęp alternatywny.
Dostępność architektoniczna
Dostosowanie wejść do budynków:
Kancelaria Komornicza w Chrzanowie nr I, mieści się przy ul. Mickiewicza 7 32-500 Chrzanów
Budynek jest trzykondygnacyjny (parter, pierwsze piętro, drugie piętro. Wejście główne do budynku nie posiada podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami)
Wejście jest oświetlone.
Dostosowanie wind:
W budynku znajduje się winda.
Dostępność pochylni:
W budynku nie ma pochylni.
Dostępność platform:
W budynkach nie ma platform.
Dostępność informacji głosowych:
W kancelarii nie ma informacji głosowych.
Dostępność pętli indukcyjnych:
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Dostosowanie parkingów:
Na terenie obiektu nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami, natomiast z uwagi na fakt, ze jest to parking wewnętrzny wyłączony z użytku publicznego osoby niepełnosprawne są upoważnione do wjazdu i parkowania na terenie posesji.
Prawo wstępu z psem asystującym:
Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
Dostępność tłumacza języka migowego:
W Kancelarii nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza języka migowego.